Aktualności  


 01. 10.2017 r.

  Inauguracja sezonu w Koninie obfitowała w emocje. Na własne życzenie zremisowaliśmy z drużyną Astry Nowa Sól 23:23 i dopiero po rzutach  karnych rozstrzygnęliśmy to spotkanie na swoją korzyść. Przed meczem zaprezentowaliśmy kibicom nasze wszystkie drużyny dziecięco - młodzieżowe.
Początek nie wskazywał na to, ze będzie to aż tak trudny dla nas mecz. Prowadzenie 3:0 a później w 18 min 8:4 napawało optymizmem. Rewelacyjnie radził sobie duet Piaskowski Olgierd - Grzelka Adrian.  Niestety w 20 min coś się zacięło, przestaliśmy regularnie trafiać. Astra odcięła nam naszych dwóch rzucających i zdecydowała się bronić czwórką zawodników. W efekcie do szatni schodziliśmy remisując 11:11. W drugiej połowie raziliśmy nieskutecznością rzutową i problemami w grze jeden na jeden. Końcówka to prawdziwe emocje. Remis 23:23 i seria rzutów karnych, w których prawdziwą klasą wykazał się Jakub Kujawiński broniąc najskuteczniejszego zawodnika Astry w 4 serii rzutów. Zwycięstwo przypieczętował Bartosz Glinkowski a wcześniej trafiali Adrian Franaszek, Marcel Urbański, Olgierd Piaskowski, Tomasz Trojanowski.
Za tydzień czeka nas bardzo ciężki mecz wyjazdowy ze spadkowiczem z I ligi Olimpem Grodków.
skład: Jakub Kujawiński, Michał Nejman, Marcel Urbański-3, Jakub Fiedorowicz-1, Dominik Urbański, Adrian Grzelka-7, Łukasz Górecki, Filip Klapsa-2, Janusz Kostrzewa, Hubert Sobczak, Adrian Franaszek -6, Tomasz Trojanowski, Hubert Piguła, Olgierd Piaskowski-4, Bartosz Glinkowski.
23. 09.2017 r.

Mamy historyczne 3 pkt, bo tyle w tym sezonie otrzymuje zwycięzca. Pokonujemy GOKiS Kąty Wrocławskie 25:24 (10:13) w pierwszym ligowym starciu sezonu 2017/2018. Mecz walki, drużyna spisała się na medal.
Skład: Jakub Kujawiński, Michał Nejman, Mateusz Rzewski, Marcel Urbański (3), Jakub Fiedorowicz, Dominik Urbański, Adrian Grzelka, Łukasz Górecki, Filip Klapsa (2), Marek Salzman (1), Hubert Sobczak (1), Adrian Franaszek (10), Tomasz Trojanowski, Hubert Piguła, Bartosz Glinkowski (8).

Szerszy opis meczu na stronie: http://wroclaw.express-miejski.pl/wiadomosc/30073,uks-gokis-inauguruje-sezon-dyrkacz-zaplacilismy-frycowe


22. 09.2017 r. 

Wracamy na II ligowe parkiety.

Już dzisiaj zaczynamy nowy sezon w II lidze. Drużyna przygotowywała się do tego momentu od 21.08.2017 r. Rozegrała cztery mecze kontrolne, we wszystkich zwyciężając m.in. z drugoligowa Tęczą Kościan 29:18 oraz Włókniarzem Konstantynów 25:22. Zaczynamy na wyjeździe z beniaminkiem - mistrzem III ligi drużyną UKS GOKiS Kąty Wrocławskie (23.09.2017 r. godz. 17:00). W Koninie drużynę będzie można obejrzeć w dniu 01.10.2017 r. (niedziela) o godz. 15:00 w hali ul. Popiełuszki 2. Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny w Koninie, będzie niezwykle trudny rywal - Astra Nowa Sól. Przed oficjalnym rozpoczęciem odbędzie tradycyjnie prezentacja wszystkich drużyn Startu.
Kadra seniorów liczy 27 zawodników uprawnionych do gry, sztab trenerski uległ minimalnej zmianie, drużynę w tym sezonie poprowadzi duet Marek Salzman I trener - Dariusz Pietrzyk II trener, funkcję kierownika zespołu nadal pełnił będzie Tomasz Grzelka a opiekę medyczną nad zawodnikami sprawuje Daniel Królak (Activreha).
Udało się utrzymać trzon zeszłorocznego zespołu. W bramce mamy w tym roku naprawdę dużą mieszankę. Jakub Kujawiński to numer jeden w Starcie od kilkunastu lat, utalentowany, dysponujący doskonałymi warunkami fizycznymi i niezwykle doświadczony zawodnik, z przeszłością reprezentacyjną. Michał Nejman to nasz zeszłoroczny nabytek, który udowodnił że potrafi wspaniale uzupełniać się z Jakubem. Pracowity i bardzo zaangażowany. Tę dwójkę uzupełniać będzie Mateusz Rzewski - nasz wychowanek z rocznika 1999, który przeszedł całą drogę szkoleniową i doszedł do drużyny seniora.
Oczywiście w barwach Startu będziemy mogli nadal oglądać: superstrzelca Bartosza Glinkowskiego, niezwykle utalentowanych i widowiskowo grających - Adriana Franaszka, Olgierda Piaskowskiego. Nie zabraknie Adriana Grzelki, Tomasza Trojanowskiego, Marcela Urbańskiego i Łukasza Cieślaka.
Klub realizuje swoje sportowe założenia, dlatego w składzie znaleźli się także najbardziej uzdolnieni zawodnicy z rocznika 2000. Szczególną uwagę należy zwrócić na Łukasza Góreckiego, który przebojem wdarł się do zespołu i doskonale uzupełnia się z Adrianem Grzelką na pozycji środkowego rozgrywającego. W oczy rzuca się także Hubert Piguła - obrotowy mierzącego 197 cm wzrostu, który może stanowić w przyszłości o sile zespołu nie tylko w ataku ale i w obronie.
Poniżej skład:
Bramkarze:
Jakub Kujawiński, Michał Nejman, Mateusz Rzewski.
Skrzydłowi:
Marcel Urbański, Dominik Urbański, Maciej Rolnik, Jakub Fiedorowicz, Maciej Roszak, Filip Klapsa, Olgierd Piaskowski, Kacper Andrzejczak, Mariusz Kotleszka.
Rozgrywający: Adrian Grzelka, Adrian Franaszek, Kamil Nadlewski, Bartosz Glinkowski, Łukasz Górecki, Marek Salzman, Łukasz Cieślak, Adam Śnihur, Bartosz Cienkuszewski.
Obrotowi: Tomasz Trojanowski, Hubert Sobczak, Hubert Piguła, Krzysztof Zimny, Rafał Kałecki.
W nowym sezonie rywalizuje 14 drużyn. Mamy dwóch spadkowiczów z I ligi: UKS Olimp Grodków oraz Śląsk Wrocław. Dwóch beniaminków: Forza Wrocław oraz UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. A także stałych bywalców drugiej ligi:
ZEW Świebodzin, Astra Nowa Sól, KPR Oborniki Wlkp., Tęczę Kościan, Orlik Brzeg, Dziewiątkę Legnica, OsiR Komprachcice, Bór Oborniki Śląskie, Żagiew Dzierżoniów.
Nie było by nas gdyby nie wsparcie jakie otrzymujemy od wielu osób. Miasto Konin z Prezydentem Józefem Nowickim na czele to nasz główny partner. Pomyślnie zakończyły się także rozmowy z F.U.P Gastronom Piotr Jasiak Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy "Gwarek". Na całoroczne wsparcie możemy liczyć od firmy dostarczającej gaz M-GAZ Mariusz Hołowiński, od lat współpracujemy z Siłownią RELAX, Firmą JUS-DAR Trans Dariusz Fiedorowicz. ECO-WASH umyje i wyczyści dosłownie wszystko a RASAN.pl jest naszym sponsorem technicznym. Zawsze możemy także liczyć na przychylność MOSiR Konin. Firma Seykos wspiera nas produktami spożywczymi.
Warto pomagać naszym zawodnikom i klubowi, nawet najmniejsze kwoty oraz przekazane produkty pomogą nam podnosić sportowy poziom i udanie prezentować się na parkietach w całej Polsce.
Liczymy na głośny doping kibiców....bądźcie z nami w tym sezonie. GRAMY RAZEM !